Opcje dla naszych Klientów Logowanie | Moje konto

Coach Tribe - Mateusz Sog


 

Mateusz Sog

 

EXPERT 3 Krav Maga Global- najmłodszy członek International Team - GIT elitarnej grupy instruktorów - (Global Instructor Team), jeden z 30 ludzi na Świecie, którzy ze względu na swój wysoki poziom techniczny i merytoryczny, zostali wyróżnieni i wybrani przez współtwórcę systemu- Eyal Yanilov by przekazywać i szerzyć system na całym świecie oraz uczyć kolejne pokolenia instruktorów.

W wieku 14 lat należałem do paramilitarnej organizacji, gdzie próbowali zrobić z nas małych komandosów. Organizowane były różnego typu wyjazdy, mocno usamodzielniające, działania militarne w terenie, spanie w szałasach, działania nocne, ćwiczenie taktyk jednostek specjalnych, strzelnice, zjazdy na linach oraz obozy przetrwania, dla młodego chłopaka - pełen odlot. Na jednym z takich 3 tygodniowych obozów pierwszy raz w życiu miałem styczność z Krav Maga. Byłem pod niesamowitym wrażeniem tego co zobaczyłem, tej prostoty, skuteczności i szybkości rozwiązywania tylu problemów. Nigdy wcześniej czegoś takiego nie widziałem.

Otwarliśmy pierwszą sekcje na Śląsku w Tarnowskich Górach, gdzie przez krótki czas ćwiczyliśmy pod okiem instruktora, następnie samodzielnie przez kolejne lata kontynuowaliśmy trening. Wiele osób się wykruszyło, jednak zostało nas kilku zagożałych fanów, którzy pociągneli ten temat przez kolejne lata. Rozpoczęły się intensywne szkolenia, regularne seminaria, zdobywanie pierwszych stopni na drabinie sukcesów Krav Maga. Drogą przez studenta, asystenta instruktora, aż po zdanie kursu instruktorskiego w 2007r. z wyróżnieniem, stałem się najmłodszym instruktorem w Polsce i na Świecie!

Jako student  "full time job Krav Maga Instruktor", prowadząc codziennie treningi w innych miejscach Śląska, otwieranie kolejnych miast, rozwijanie kolejnych szkół, trenowałem, uczyłem, szkoliłem, zajęcia w jednostach specjalnych m.in 1 Pułk Specjalny w Lublińcu, szkolenie Policji, obozy, seminaria, weekendy szkoleniowe. Mnóstwo godzin zainwestowanych w trening, codzienne nauczanie przez kilka godzin, wg motta z AWF'u "ucząc innych sami się uczymy", dlatego przez lata był ciągły progres.

Ze względu na wysoki poziom techniczny duże doświadczenie w systemie oraz łatwość w nauczaniu zostałem wysłany na 6 miesięczny kontrakt do Anglii jako instruktor Krav Maga. Było to dla mnie ogromne wyróżnienie, świetne życiowe doświadczenie, codzienne nauczanie w miastach Manchester i Liverpool, rozwijanie tam sekcji, kształcenie przyszłej kadry, eventy, egzaminy. Bardzo ciekawy czas, który mocno zaowocował na kolejne lata.

 W roku 2012r. po indywidualnym egzaminie prowadzonym przez Mistrza Eyal Yanilov, najwyższej rangi na Świecie, z bardzo wysokimi notami zdaje na stopień  EXPERT KRAV MAGA, stałem się najmłodszym Expertem na Świecie!

 

Po kilkunastu latach ciągłego treningu, drogi nie zawsze usłanej różami, wielu poważnych kontuzjach, gdzie lekarze często mówili, że już powinienem kończyć kariere, straszyli różnymi protezami, mówili to już nie będzie takie sprawne, po takich kontuzjach nie wraca się do tego "sportu". Ile wyrzeczeń było przez te wszystkie lata, ile trzeba było poświęcić żeby przez cały czas być skoncentrowanym, silnym, zdetermiowanym, pewnym siebie. Zawsze wiedziałem po co to robie, co chce osiągnąć, wiedziałem dlaczego wielokrotnie mam przetrzymać ten ból, uczono mnie żeby nigdy się nie poddawać, żeby wstawać po każdym upadku. Sport aktywnie trenować rozpocząłem ponad 20 lat temu, Krav Maga trenuje większą połowę mojego życia. Jest częścią mnie, a ja jestem częścia systemu, tak już będzie zawsze, moją misją jest dotrzeć do jak największej części społeczeństwa i przekazać im wiedze z zakresu bezpieczeństwa, samobrony, ochrony siebie i bliskich oraz walki wręcz.

 

Prawie 15 lat doświadczenia w systemie Krav Maga, uczestnik wielu obozów, szkoleń i seminariów w kraju jak i za granicą, prowadzonych przez najlepszych instruktorów z całego Świata. Regularnie podnosi swoje kwalifikacje i umiejętności w Izraelu, przeszkolił ponad 1000 ludzi, ponad 10 instruktorów w kraju, oraz prawie 50 instruktorów poza granicami państwa. Posiada najwyższe kwalifikacje w południowej Polsce, założyciel i lider TRIBE.


TRIBE powstało w styczniu 2015, bazujemy na wartościach Faith, Trust, Believe. Wiara w sprawdzony system, który działa i jest prosty w przekazaniu. Dzięki zaufaniu instruktorom, nauczenie się walki wręcz i samoobrony, by wreszcie, na 100% uwierzyć w siebie, by poczuć moc która w tobie drzemie. Stać się bardziej pewnym siebie i mieć możliwość poprawy swojego zdrowia i samopoczucia. Grupa profesjonalnych instruktorów zawsze dba, by zajęcia prowadzone były na najwyższym poziomie, tematyka nawiązuje do współczesnych problemów i zagrożeń życia codziennego. Uczymy procedur bezpieczeństwa, umiejętności podejmowania decyzji w stresie, umiejętności obrony samego siebie jak i ochrony bliskich. Uczymy dzieci już od czwartego roku życia, by były bardziej świadome i mocniejsze psychicznie. Wieloletnie doświadczenie oraz Zadowolenie obecnych klientów jest naszą najlepszą rekomendacją.

Od 2005r organizuje obozy wyjazdowe, warsztaty treningowe, seminaria tematyczne, eventy i weekendy szkoleniowe. Dzięki swojemu doświadczeniu jestem jednym z bardziej doświadczonych Instruktorów, i od lat inspiruje wielu ludzi, mam dar i łatwość w przekazywaniu wiedzy, potrafię motywować i nauczać, mówią o mnie prawdziwy trener, obecnie doceniany na całym Świecie.

Prywatnie Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, kierunek Wychowanie Fizyczne (specjalność gimnastyka korekcyjna). Od najmłodszych lat jestem pasjonatem sportu z sukcesami w różnych dziedzinach jak lekka atletyka, gry zespołowe, biegi krótkie i przełajowe, byłem również w kadrze Śląska w tenisie stołowym.

 

Gdy w wieku 14 lat rozpocząłem trening Krav Maga, całkowicie się temu oddałem, stało się to moim hobby, pasją, i finalnie stylem życia! Obecnie trenuje, zarażam i uczę z pasją młode pokolenia, krzewiąc ideę do uprawiania jakiejkolwiek aktywności fizycznej by zachęcić wszystkich od najmłodszych lat do uczenia się samoobrony I zwiększania własnej wiary w siebie.

Uprawnienia i kwalifikacje zdobywane przez lata:

- Izraelskie uprawnienia międzynarodowego Instruktora Krav Maga
- Instruktor Krav Maga dla Dzieci i Młodzieży 
- instruktor 3rd Party Protection & VIP
- Instruktor Combat & Fighting 
- Instruktor Combat Mindset and Conditioning
- Instruktor Tactical Knife Fighting
- Instruktor CQB (Close Quarter Battle) 
- Państwowe uprawnienia wydane przez Ministra Sport i Rekreacji-
   specjalność:   -Samoobrona   -Wspinaczka skalna    -Survival
- Instruktor narciarstwa alpejskiego
- Instruktor snowboardu 
- Ratownik WOPR 
- Uprawnienia Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy wydanej przez Centrum Ratownictwa        Medycznego we Wrocławiu 
- Uczestnik i absolwent wielu szkoleń z zakresu rozwoju osobistego- m.in „metoda Silvy”,    „MMI”, Success Resources „Train the Trainer”
Zdjęcia:


Filmy: